Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Nie ma komentarzy

Blog

Stretching jeżdźców

Stretching jeżdźców

Poznaliście już naszą nową ambasadorkę, Dominikę Szablewska. Jeśli chcecie poznać ją bliżej, zadać jej pytania, zapraszamy na jej instagram domix_a.

A dziś chcieliśmy Wam przedstawić bardzo ciekawy post dotyczący tym razem nas, jeźdźców. Znajdzie go również na instagramie Dominiki. Teraz kiedy wszyscy mamy trochę więcej czasu - warto skorzystać z poniższych rad.

Wszyscy zwracamy uwagę na dobrą elastyczność i kondycję naszych koni,  a co z nami? Zdecydowanie zbyt mało jeźdźców dba o kondycję swoich mięśni. Wpływ rozciągania na organizm:

- większa elastyczność mięśni,

- większa ruchomość stawów,

- poprawa kondycji, która zmniejsza ryzyko urazów,

- poprawa krążenia,

- obniżenie poziomu stresu,

- rozluźnienie i niwelacja obciążeń.

Dla kogo i kiedy? Dla osób, które skarżą się na sztywność i bóle napięciowe. OD kiedy regularnie rozciągam swoje mięśnie, znacznie wzrosła moja świadomość podczas jazdy. Wykonywane ruchy zaczęły być jeszcze lepiej kontrolowane, a napięcia  rozluźniane za pomocą oddechu. Gdy wzrosła elastyczność moich mięśni, przełożyło się to na lepsze wyniki podczas treningów, a brak napięć w moim ciele przełożył się na zdecydowanie mniejszą ilość spięć u konia, Dumnej.

Rozluźniony jeździec równa się rozluźniony koń! Pamiętajcie, dbając o siebie, dbacie także o swojego wierzchowca w możliwie najlepszy sposób.

Natomiast jeśli szukacie idealnej bluzy do zajęć jogi w pięknej wiosennej aurze oraz do wypadów do stajni koniecznie zainteresujcie się kurtkbluzą HKM Softshell Champ, która jest dostępna zarówno w wersji młodzieżowej jak i damskiej. A do niej idealnie nadzadzą się bryczesy z tej samej kolekcji, które są tak wygodne jak breginsy, model Elemento stripe.

https://paddok.pl/wszystkie-produkty/4510-hkm-kurtka-softshell-new-champ-24h.html

https://paddok.pl/wszystkie-produkty/4551-hkm-bryczesy-silikonowe-elemento-stripe-24h.html

Na różne bóle, także na rozgrzanie i rozluźnienie mięśni, polecamy Pferdesalbe, która działa na cały organizm ożywiająco i relaksacyjnie.
Maść należy wcierać w obolałe, zmęczone miejsca.

https://paddok.pl/wszystkie-produkty/1308-pferdesalbe-masc-konska-200ml-24h-4105170615309.html

Admin J.

piątek, mar 20 2020

0 Komentarz

Zostaw komentarz

Dodaj